Jak začít s okruhy

No Tě pic! Zvažuješ, že bys začal/a s okruhovým ježděním na motorce? To je dobře a budeme moc rádi, když začneš právě s námi. Na téhle stránce si řekneme, proč s okruhy začít, co budeš na okruhu potřebovat a na co si dát pozor. S námi je to jednoduché, vždycky Tě nasměrujeme, vysvětlíme, řekneme co a jak abys nebyl/a překvapen/á a jezdil/a na naše akce bez nějakého stresu nebo tlaku a naopak se tešil/a.

Poprvé na okruhu?
Možná jsi se už bavil/a s nějakým blízkým, který třeba jezdí taky na motorce, že bys chtěl/a zkusit ježdění na okruhu ale že se bojíš, že tam budeš nejpomalejší nebo budeš překážet a nebo, že nebudeš vědět, kdy máš jet atd.
Nemusíš se bát a to hned z několika důvodů. Žádný učený z nebe nespadl a je naprostá blbost myslet si, že se nejdřív musíš naučit zacházet s motorkou na silnici. Bohužel tento koncept takto vnímá mnoho motorkářů a s velkým vykřičníkem tvrdíme opak!
Na našich akcích máme všechny motorkáře rozdělené do skupin podle jejich schopností, takže pokud se cítíš, že by sis chtěl/a motorku pořádně osahat nebo máš nějaký blok, můžeš jet na pohodu ve skupině, která je pro Tebe ideální - u nás tuto skupinu nazýváme D (déčko) a zde si můžeš být jistý/á, že Tě nikdo nebude předjíždět a nahánět Tě a už vůbec se Ti nikdo nebude posmívat, že jezdíš v "déčku". Vedoucí naši organizace měl na motorce nehodu a po nehodě na okruhu se rozjezdil právě v této skupině aby odboural stres, takže i pro takové jezdce je skupina vhodná.
Že bys překážel/a? Nikoliv - v této skupině jezdí další motorkáři, kteří jsou na tom se schopnostmi ovládat motorku podobně, ti rychlejší už mohou být právě ve skupině C, případně vyšší rychlostní skupině.

Co budu dělat, až tam přijedu?
Přifrčíš autem s motorkou na vleku nebo rovnou na motorce a budeš se bát, že budeš čumět jak puk co?

Neboj se nic kámo/kámoško, my Ti řekneme co a jak. Každá naše akce je moderovaná námi organizátory. Tzn. že když přijedeš na okruh, řekneme Ti kde zaparkovat a podle harmonogramu, který máme ke každé akci se budeš řídit. Jako první po příjezdu doporučujeme rozložit si své zázemí (stan, motorku) ... EHM.. co když nemám? Zodpovíme níže. Rozložíš tedy své zázemí a poté zaběhneš nás pozdravit do organizátorského stanu (ten 100% poznáš), kde spolu pokecáme a dáme Ti podepsat administrativní papír, kde prohlašuješ, že jedeš na vlastní nebezpečí atd. znáš to. Potom si Tě chytne náš technik, který Ti na motorce udělá technickou přejímku, pokud bys chtěl/a vědět, co je to technická přejímka, dočteš se zde. Jakmile budeš mít tyhle dvě věci, stačí už jen absolvovat rozpravu (to si náš vědoucí vezme mikrofon a kromě karaoke do něj ještě vysvětlí, jak se máš na okruhu chovat - dost polopaticky, takže se nemusíš být, že bys to nepochopil/a).  Zatím dobrý? Jdeme dál...

Já ale ani nevím, co si na takový okruh mám vzít s sebou.
Co můžu a co nemůžu? Nevím si rady, pomooooc!

Rádi pomůžeme a porádíme draku či dračice. Začneme tím nejdůležitějším a to je motorka v dobrém technickém stavu. Jak jsme psali výše - technická přejímka je pro nás důležitá. Samozřejmě kompletní vybavení jako je helma, bunda, kalhoty a rukavice - u těchto věcí bychom rádi, aby oblečení bylo minimálně kevlarové koupené v nějakém autorizovaném motorkářském shopu, například BikersCrown (HAHA, reklama). A samozřejmě také doporučujeme kvalitní obuv s vystuženými kotníky. Tohle všechno máš už ze silnice? Tak není co řešit.
Co ale dál, když zrovna nejezdíš? Na každé naší akci máme elektrické rozvaděče, takže si můžeš vzít cokoliv, co potřebuješ co je poháněné elektrikou (noťas, telefon, zubní kartáček... prostě cokoliv, bez čeho nemůžeš být). Dále doporučujeme mít vlastní nůžkový stan, věci na převlečení, ručník, sprcháč (ten od AngryBeards musíš zkusit - další reklama, HAHA), nafukovací matraci pokud budeš chtít přespat, možná klasický stan na přespání ale spát se dá i v autě.
Pokud nic z toho nemáš a chceš někde přespat na okruhu - no pod širákem to taky jde ale kdyžtak se můžeme domluvit tak, že si u nás necháš motorku a my Ti ji pohlídáme přes noc a můžeš vyrazit někam poblíž na hotel a ráno se zas vidíme, je-li akce dvoudenní. No a v neposlední řadě si vezmi nějaké kačky s sebou ať si můžeš koupit tombolu nebo nějaké občerstvení, které nám na každé naší akci zajišťuje RoadCafé Pardubice!

Takhle je to snad všechno, tak kdyby Tě něco napadlo, klidně nám dej vědět na mail info@roadleague.cz nebo klidně brnkni, rádi pokecáme a můžeš se nám svěřit +420 721 517 955. Tak čáááu a budeme se těšit!